Ninge grozav pe câmp la abator
Si sange cald se scruge pe canal ;
Plină-i zăpada de sange animal --
Si ninge mereu pe un trist patinor...
E albul aprins de sange inchegat,
Si corbii se plimba prin sange... si sug ;
Dar ceasu-i tarziu... în zari corbii fug
Pe camp, la abator, s-a înnoptat.
Ninge mereu în zarea-nnoptată...
Si-acum cand geamuri triste se aprind
Spre abator vin lupii licarind.
-- Iubito, sunt eu la usa înghetata...
Derivata f’ de bun simț
-
Hai ca e vânzoleală mare pe scena politică. Mare rău. După ce l-au lăsat pe
Bolojan să își rupă gatul, punând taxe peste taxe, pesede, singurul partid
pr...
Acum 2 săptămâni
3 comentarii:
De cine e facuta?
bacovia :)
scuze people da am uitat de cine e scrisa...
sorry :">
Trimiteți un comentariu